Facebook
Úvod
 
 

Matt Redman

Matt Redman je ženatý s Beth a mají spolu pět dětí. Bydlí v Brightonu v Anglii a jsou součástí sboru St Peters, což je nový sbor založený sborem HTB (Holy Trinity Brompton) v Londýně. Jsou nadšení z výzvy pracovat ve městě, které je v současné době městem s nejméně sbory ve Velké Británii. Předtím byli součástí sboru Passion City v Atlantě ve Spojených státech s pastory Louie a Shelley Giglio a pokračují v práci hnutí Passion.

Matt vede uctívání na plný úvazek od 20 let a jeho cesta ho provedla zeměmi jako Jižní Afrika, Japonsko, Indie, Austrálie, Německo, Uganda, Chorvatsko a Česká republika. Jeho raná tvorba zahrnuje písně Hudba doznívá (Heart of Worship), Je nádherné být v chrámu Tvém (Better is One Day) a Znovu (Once Again).

Aktuálnější tvorba obsahuje písně Ať požehnán je Bůh (Blessed Be Your Name) a You Never Let Go, obě napsané společně s jeho ženou Beth a povzbuzující nás k uctívání Boha v bouřích života. Jak Matt vysvětluje: „Ať požehnán je Bůh“ je deklarace toho, co oba dva považujeme za pravdivé v těžkých obdobích života. Chválit Boha a důvěřovat mu bez ohledu na okolnosti bude vždy tou nejlepší cestou. Píseň You Never Let Go navazuje na stejné téma. Začíná myšlenkami z Žalmu 23 a připomíná nám, že bez ohledu na to, na co v životě narazíme, je tu Bůh, který je svrchovaný, je blíž, než si dokážeme představit, a drží nás.

V nedávné době Matt napsal písně jako You Alone Can Rescue a How Great is Your Faithfulness se stálým spoluautorem Jonasem Myrinem a píseň Our God, která se objevuje na poslední nahrávce Passion worship, napsanou s Myrinem, Chrisem Tomlinem a Jesse Reevesem. 10 000 důvodů je Mattova poslední sbírka písní nahraná živě v LIFT: A Worship Leader Collective v Atlantě.   


Matt je také autorem čtyř knih, které se všechny týkají tématu chval a uctívání. Nejnovější z nich, Mirror Ball, se probírá tím, co to znamená přemýšlet o Boží oslnivé záři. Kniha Neuhasitelné uctívání (The Unquenchable Worshipper) vyjadřuje, jak může vypadat zdravé srdce pro chválu a uctívání a jak se to projevuje v životech, které vedeme. Objevuje, jak můžeme malovat velký obraz Boha skrze své písně a skutky. Třetí kniha, Blessed Be Your Name, napsaná spolu s Beth, je povzbuzením k důvěře v Boží suverenitu a dobrotu, i ve chvílích kdy se zdá, že to může hodně stát. Matt také zpracoval ještě dvě další knihy, The Heart of Worship Files a Inside-Out Worship – praktické rady pro chvály a uctívání od mnoha zkušených vedoucích z celého světa.